Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 14:15
 
Pasinler’e Fiber İnternet Alt Yapısı Döşenecek
Pasinler’e Fiber İnternet Alt Yapısı Döşenecek
Siyaset Haberi
Pasinler’e Fiber İnternet Alt Yapısı Döşenecek

Pasinler ilçe Belediye Başkanı Ahmet Dölekli‘nin girişimleri ile bölgesinde bir ilki başlatan Pasinler ilçe belediyesi sınırları içinde Pasifik Telekominikasyon Hizmetleri – Çamkıran Group  var olan her adrese Fiber internet alt yapısı döşeyecek.

 

Başkan Ahmet Dölekli’nin girişimleri ile ülke geneli geniş bir hizmet ağına sahip aynı zamanda iki yıldır ilçe belediyemizin merkez ve tüm birimlerinin Sabit Telefon ve İnternet Hizmetlerini de sağlayan Pasifik Telekominikasyon Hizmetleri ve Ülke Distribütörü Çankıran Group  yetkililerini makamında misafir eden Başkan Dölekli yapılan protokol ile Pasifik Telekominikasyon Hizmetleri ve Ülke Distribütörü Çankıran Group  öncülüğünde yerel yönetimlere hiçbir maliyet oluşturmadan Tüm altyapı maliyetini kendileri karşılamak üzere Pasinler’de var olan her hane artık Fiber ( İnternet hizmetlerinde son teknoloji ağ kurulumu ) sistem üzerinden çok daha uygun maliyetler ile hizmet alabilecek.  İlçe halkı için malum Pandemi dönemi kaynaklı evde eğitim hizmetleri zaruriyeti doğması hasebi ile İlçede bulunan hanelerde mevcut bir alt yapı olmaması veya var olan alt yapının eski sistem bakır kablolama sistemli ( ADSL. ) olması nedeni ile maksimum 16 Mbps. hizmet alabilir durumda olması büyük bir sorun teşkil etmekte iken İlçe genelinde alt yapının son teknoloji yenilenmesi İhtiyaç duyan her hane veya işletmenin 100 Mbps Ultra limitsiz internet hizmeti almasına imkân sunacak.

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin kendileri için çok daha özel bir anlam teşkil ettiğini bildiren Erzurum Merkezli Çamkıran Group Yetkilileri Murat ve Ali Hikmet Çamkıran, İlçe Belediyesine Sunulacak hizmet İle alakalı Bölgemiz malum koşullar nedeni ile bulunduğumuz bölgenin genelinde var olan altyapı hizmetlerindeki eksik ve aksaklıklar bölge halkı için çok ciddi bir sorun teşkil etmekte. Protokol yaptığımız ilçe halkımız içinde en önemli sorunlardan biri. Kıymetli başkanımız Ahmet Dölekli Beyefendi gerçekten ilçe halkının gelişmişlik refahı ve huzuru için muazzam bir emek ve çalışma  sunmakla beraber ilçe genelinde yenilenecek alt yapı çalışması için de yaklaşık 6 aydır şahsına münhasır kendi hanesine hizmet alırmış hassasiyeti ile tüm detayları ile projenin her aşamasında halka hizmet hakka hizmet şiarı ile alakadar olması diğer bölgelerde sunmuş olduğumuz köklü hizmetlerimize ilaveten Pasinler ilçemize sunacağımız bu hizmette ayrı bir heyecan htirmektedir dediler.

 

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, yapılan Bu hizmet protokolünün İlçe halkımıza Pasinler Belediyemize ve Pasifik Telekominikasyon Çamkıran Grup’a hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler’e, Fiber, İnternet, Alt, Yapısı, Döşenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı