Haber Detayı
13 Mayıs 2021 - Perşembe 09:01
 
Başkan Tanrıver’den Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Tanrıver’den Ramazan Bayramı Mesajı
Ekonomi Haberi
Başkan Tanrıver’den Ramazan Bayramı Mesajı

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver mesajında, yeni bir Ramazan Bayramını daha huzur ve mutluluk içinde idrak etmenin bahtiyarlığını yaşadıklarını söyledi.

 

Tanrıver, “On bir ayın sultanı olan Ramazan kulluğumuzu onaran değer ve yükümlülükleriyle, kendimize çeki düzen vermemizi sağlayan ilkeleriyle, bizleri yeniden biçimlendiren ahlak ve fazilet ölçüleriyle, yeniden canlandırdığımız dostluk, kardeşlik ve komşuluk ilişkileriyle, hiç şüphesiz son derece verimli bir ay olmuştur. Kutlayacağımız bayram, gerçekte sabırla, zikir ve niyazla sürdürülen bir aydan kazanılan ecir ve sevabın sevincidir. Bayramlar aynı dinin, aynı inancın neşesinde bizleri birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden ilahi armağanlardır. Bayramlar milletçe iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. Bayramlar, inancı, ibadeti, tarihi ve kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturarak bizi istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir. Öyleyse bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere, ülkelerden ülkelere taşıyalım. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştıralım” dedi.

 

Başkan Tanrıver, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onaralım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatalım. Bayram yapamayanlara bayram yaptıralım. Yüreklerin en ağır yükü olan küskünlüklere son verelim. Müslümanlar dünyanın her yerinde Allah’a kul habibine ümmet olmanın idraki içinde asırlarca ertelenmiş sorunlarını çözmek için kendi sınırlarını zorlamakta, sayısız sınav ve imtihanlardan geçerek kendilerini gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. İç savaşlar, mezhep çatışmaları, siyasal kibrin ürettiği gerilimler karşısında Ramazan Bayramı’nın barış ve esenlik çağrısının tüm insanlığa ulaşması en büyük temennimizdir. Bu duygular içinde vatandaşlarımızın, yurt dışındaki kardeşlerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek ramazan bayramlarını kutluyor, bu bayramın topyekûn insanlık âlemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum” dedi.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Tanrıver’den, Ramazan, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı