Haber Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 21:26
 
Başkan Tanrıver, 13 Mart hürriyet ve istiklal için canları pahasına bu toprakların müdafaa edildiği gündür
Başkan Tanrıver, 13 Mart hürriyet ve istiklal için canları pahasına bu toprakların müdafaa edildiği gündür
Güncel Haberi
Başkan Tanrıver, 13 Mart hürriyet ve istiklal için canları pahasına bu toprakların müdafaa edildiği gündür

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, Pasinler’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Mesajında, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının müstesna bir parçası olan Pasinler’in, Birinci Dünya Harbi sırasında tarifi imkansız acılar yaşadığını ve vahşet boyutundaki katliamlara tanık olduğunu ifade eden DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Tanrıver, 103 yıl önce Anadolu coğrafyasının her noktasında olduğu gibi Pasinler’de de halkın hürriyet ve istiklali için canları pahasına vatan topraklarını müdafaa ettiğini söyledi.

 

“Milletimiz, her türlü düşman saldırısında ve işgal girişiminde milli iradesini ortaya koyup, vatan ve millet bütünlüğünü canı pahasına savunmuştur” diyen Başkan Tanrıver, bu uğurda binlerce şehit veren Pasinler’in düşmana karşı gösterdiği şanlı direnişin İstiklal Harbi’nin mihenk taşı olduğunu vurguladı.

 

Tanrıver mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bu cennet vatanın her karış toprağı; canını ve kanını ve bütün varını mukaddes değerlerine hediye eden, vatanın bekası için hayatının baharından geçen taze fidanların kanları ile yoğrulmuştur. Şehit bir neslin evlatları olarak bizler, bu emanet cennet vatanı sevip kıymetini bilmekle, mukaddesatımıza gönülden bağlanıp yaşamakla, görev ve sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirmekle, ailemiz ve toplumumuz için çalışıp ter dökmekle, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, fitne ve fesattan, ayrılık ve gayrılıktan uzak bir şekilde yaşamakla mesulüz.”

 

Onurunu, vatan sevgisini, birlik olma ruhunu tüm dünyaya göstermiş milletimizin büyük mücadelesinin tarihte hep örnek gösterildiğinin altını çizen Başkan Tanrıver; “13 Mart 1918, tarihimize şan ve iftihar sahifeleri ekleyen güzel ilçemiz Pasinler’in şanlı zafer günüdür. Bu vesileyle başta milletimizin Kurtuluş Savaşındaki destansı mücadelesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızı kanı, canı pahasına müdafaa eden bütün aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Tanrıver,, 13, Mart, hürriyet, ve, istiklal, için, canları, pahasına, bu, toprakların, müdafaa, edildiği, gündür,
Yorumlar
Haber Yazılımı