Yazı Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 10:48
 
Başkan Mehmet Sekmen, Pasinler Zaferi kutlamalarına neden katılmadı?
Murat ÇANKAYA
gazetepasinler@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz hafta 18-19 Eylül tarihlerinde Pasinler Zaferinin 971. yılını kutladık. Bu yıl üçüncüsünü kutladığımız Pasinler Zaferi kutlamalarını ilkini Kaymakam Harun Ersin Polat, zamanında başladı. Her geçen yıl kutlamalar biraz daha profesyonelce kutlanmaya devam ediyor.

 

Bu yıl kutlamalarının finansörlüğünün büyük bir kısmını Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından üstlenildi. Tabi bu yıl ki kutlamalarda Erzurum Valiliği, Pasinler Kaymakamlığı ve Pasinler Belediye Başkanlığı tarafından da desteklendi.

 

Geçen gün Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşbaşı, ile birlikte Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret ettik.

 

Başkan Sekmen ile görüşmemizin konusu Pasinler oldu.

 

Görüşmemizde Pasinler Zaferi kutlamalarında yapmış olduğu destek, Pasinler ekonomisi, tarım ve hayvancılık, Termal Turizm, Tanap’ın konuşlandığı alan, Sosyal Tesis ve TOBB tarafından yaptırılan okulunun kanalizasyon çalışmasının yapılması talebinde bulunduk. İlçemizde bir önceki dönemde yapımı başlayan Termal Turistik Otel’in yapılması için çalışmalar yapılacağını, Tanap’ın konuşlandığı alanın tarım ve hayvancılık yapılması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını, Pasinler’e Erzurum Büyükşehir Belediyesine ait bir sosyal tesisinde kazandırılacağını bütün samimiyetiyle ifade etti.

 

Pasinler Zaferi kutlamaları boyunca neden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in gelmediği konuşuldu. Hatta sosyal medya aracılığıyla Sayın Sekmen eleştirildi. Bu konuda da kendisine Sayın Başkan Pasinler Zaferi kutlamaları için o kadar masraf ve emek sarf ettiniz neden katılmadınız diye de sordum.

 

Sayın sekmen bu soruya bende çok istedim gelmeyi ama bir yıl öncesinden beri yoğun mesai harcadığımız bir projemiz var onun için Ankara’ya gitmesi gerektiğini söyledi. Bendeniz de sayın başkan eğer gizlilik bir durumu yoksa o projeniz nedir diye açıklamasını istedim.

 

Başkan Sekmen, kışlaların şehir içinden dışarı çıkarılması için bir proje hazırlatmış. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kendisine 18 Eylül’de randevu verdiğini, onun içinde Ankara’ya gittiğini belirtti. Bu yıl bundan dolayı kutlamalara katılmadığını, inşallah 972. yılında yapılacak kutlamalara katılacaklarını söyledi.

 

Son olarak Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen başta olmak üzere Erzurum Valisi Okay Memiş’e, Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi’ye, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli’ye ve Pasinler Zaferinin 971. yıl kutlamalarına emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 
Etiketler: Başkan, Mehmet, Sekmen,, Pasinler, Zaferi, kutlamalarına, neden, katılmadı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı