Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 12:26
 
Tanrıver, Ramazan-ı Şerif tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirir.
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kültür Haberi
Tanrıver, Ramazan-ı Şerif tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirir.

Başkan Tanrıver yayınladığı mesajında; Bütün Müslüman aleminin büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirir. İnsanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri, hem de ihtiyaç sahiplerinin halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattıkları bu ay, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan müstesna bir zamandır.

 

Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Şeytanların zincirlere vurulduğu, af, mağfiret ve bereket mevsimi Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Dini ve insani duyguların daha da yoğunlaştığı, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükâfatlarının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayı iyi ve güzel davranışları artırarak en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.

 

Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni bulunduran Ramazan Ayı'nın ülkemize ve İslam Alemi´ne hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Tanrıver,, Ramazan-ı, Şerif, tüm, bereketi, ile, yüreklere, mutluluk, ve, manevi, coşkular, getirir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı