Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 10:19
 
DAİB Başkanı Tanrıver’den Regaip Kandili Mesajı
DAİB Başkanı Tanrıver’den Regaip Kandili Mesajı
Kültür Haberi
DAİB Başkanı Tanrıver’den Regaip Kandili Mesajı

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, Regaip Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

 

Tanrıver, "Bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan'ın gölgesini üzerimizde hmiş bulunuyoruz. İnsanlarımızın yaradana daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum." dedi.

 

Üç ayların manevi hayatımızda önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Başkan Tanrıver; "Kandiller, Müslümanlar olarak Allah'ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir. Yüce Allah'ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği bu dönemi iyi değerlendirmeliyiz." diye konuştu.

 

"İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandili'nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanmasını temenni ediyor, Üç Aylar ve Regaip Kandilinin ülkemize, milletimize ve Türk-İslam alemine bolluk, bereket, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum."

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: DAİB, Başkanı, Tanrıver’den, Regaip, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı