Haber Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 15:56
 
Başkan Zilbeyaz’dan 19 Mayıs mesajı
Başkan Zilbeyaz’dan 19 Mayıs mesajı
Siyaset Haberi
Başkan Zilbeyaz’dan 19 Mayıs mesajı

MHP Pasinler İlçe Başkanı Recep Zilbeyaz, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

Başkan Zilbeyaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin 19 Mayıs 1919'da başlayan topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi sonunda kurulduğunu belirterek, "19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin adeta yeniden doğduğu ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere olduğu bir gündür. İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır" ifadelerine yer verdi.

 

Zilbeyaz, mesajını şöyle sürdürdü:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilen bu anlamlı gün, günümüzle yarınımız arasındaki köprü olan gençliğimizin, aydınlık yarınları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. Atatürk'ün güvendiği ve Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet ettiği gençliğimize güveniyor, bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Zilbeyaz’dan, 19, Mayıs, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı