Haber Detayı
18 Mayıs 2021 - Salı 14:56
 
Başkan Tanrıver, 19 Mayıs Cumhuriyet Tarihimiz Adına Bir Milattır.
Başkan Tanrıver, 19 Mayıs Cumhuriyet Tarihimiz Adına Bir Milattır.
Ekonomi Haberi
Başkan Tanrıver, 19 Mayıs Cumhuriyet Tarihimiz Adına Bir Milattır.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Etem Tanrıver, bu yıl 101. yılı kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

“Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı yeşerten, yolumuzu aydınlatan Cumhuriyet Tarihimiz adına bir milattır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Anadolu’ da var olan kıvılcımı görüp, ülkenin içinde bulunduğu şartlar karşısında İstiklal Mücadelesini başlatmak ve yeni bir devletin kuruluşu yönünde ilk adımı atmak amacı ile yola çıkarken, milletin bağımsızlık inancından ve vatan sevgisinden ilham almıştır. Düşman işgali tarafından kuşatılmış bir milletin bağımsızlık ve özgürlük ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 aynı zamanda bir varoluş narasıdır.

 

Türkiye Cumhuriyeti; Milletimizin birlik ve beraberliğinin, tüm unsurlarıyla bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Lakin vatanın kurtarılması ve bağımsızlık yolunda büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir. Bizler genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, sanat ve spor alanında dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için sarf ediyoruz.

 

Tarihi şan ve şerefle yoğrulmuş bir milletin fertleri olarak hareket etmelisiniz. Kendinizi her türlü istismardan korumalı, hızla değişen dünyayı takip etmeli ve milli değerlere bağlı, şuurlu nesiller olmak için gayret göstermelisiniz. Bunu yapmanız istiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız için oldukça önemlidir. Bu düşünceler içerisinde Gazi Mustafa kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, Sevgili Gençlerimizin ve Tüm Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Tanrıver,, 19, Mayıs, Cumhuriyet, Tarihimiz, Adına, Bir, Milattır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı