Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 11:33
 
Başkan Dölekli, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Başkan Dölekli, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
Siyaset Haberi
Başkan Dölekli, Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, “Gücünü kamuoyundan alan, halkımızın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtma görevini üstlenen özgür basın, aynı zamanda demokrasinin vazgeçilmezidir” dedi.


Belediye Başkanı Ahmet Dölekli yaptığı açıklamada, en zor şartlarda bile vatandaşların, haber alma hakkını yerine getirmeye çalışan, toplumun bilincini artırıp, güçlendirmek adına, emek harcayan gazetecilerin her zaman, her yerde ilkeli ve doğru haber yapıp, objektif davranarak, zaman gözetmeden görevini yerine getirmek adına büyük fedakârlıklar yaptığını vurgulayan Başkan Dölekli, “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görev içermektedir. Gücünü kamuoyundan alan, halkımızın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtma görevini üstlenen özgür basın, aynı zamanda demokrasinin vazgeçilmezidir.


Kamuoyunu basın meslek ve ilkeleri doğrultusunda doğru, tarafsız ve bilgiye dayalı bilgilendiren gazetecileri, çağdaş, gelişmiş ve ileri demokrasilerin yaşandığı ülkelerde her zaman bir ihtiyaç olarak görülmüştür. Bu bilinçle hareket eden gazetecilerin, halkı bilinçlendirmek, bilgilendirmek için verdikleri mücadele takdirin üzerindedir.


Hem ulusal hem de yerel basın açısından gazetecilik mesleğinin zor koşulları değişmemektedir. Her şeye rağmen, tarafsız, doğruları yazmayı kendine ilke edinmiş; bağımsız, cesur, basın ilkelerini yerine getiren, tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Başkan, Dölekli,, Çalışan, Gazeteciler, Gününü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı