Haber Detayı
02 Ocak 2013 - Çarşamba 16:45
 
TÜMSİAD Yönetimi'nden İHA'ya Ziyaret
Kültür Haberi
TÜMSİAD Yönetimi'nden İHA'ya Ziyaret

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu ve Yönetim kurulu üyeleri İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’i beraberinde Başkan Yardımcıları Gürkan Levent Çelebi, A.Settar Demir, Hakan Ak ve Basın Komisyonu Başkanı Cengiz Tosun ile birlikte ziyaret eden Başkan Cafer Burucu, TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

BURUCU’NUN AÇIKLAMASI

Toplumların gelişmesinin, bireylerin kendi sorunlarının çözümüne yönelik örgütlü çalışmalara katılma düzeyi ile yakından ilgili olduğunu anlatan TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu, “Sivil toplum kuruluşları, güç birlikleri oluşturarak sorunlara etkili çözümler üretebilmek için kurulurlar. TÜMSİAD KOBİ’leri yurt içi ve yurt dışında temsil edecek güçlü bir sivil toplum kuruluşuna ihtiyaç olduğu tezinden hareketle yola çıktı. TÜMSİAD’ın kısa sürede teşkilat çalışmalarında geldiği seviye haklılığımızı ortaya koydu. KOBİ’ler hızla TÜMSİAD çatısı altında toplandı. Şu anda 10 bine yakın üyemizle Türkiye genelinde 42 şubemizle ve Avrupa ülkeleri ve komşu ülkelerde şubeleşme çalışmalarımızla KOBİ’lerin en büyük temsilcisi konumundayız” diye konuştu.

Burucu geçtiğiz günlerde Türkiye İş Kurumu ile birlikte Erzurum’da organize ettikleri Erzurum İstihdam Fuarı’nın da bölgede önemli bir açılım olduğunu dile getirerek, organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Erzurum’un sosyal ve ekonomik kalkınması noktasında TÜMSİAD olarak gerekli her türlü organizasyonda yer almaya hazır olduklarını belirten Burucu, bölgede ortaklık kültürünün gelişmesi konusunda sivil toplum kuruluşlarını birlikte hareket etmeye çağırdı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: tümsiad, yönetiminden, ihaya, ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı