Haber Detayı
10 Aralık 2012 - Pazartesi 16:45
 
Soğuk rekoru Erzurum ve Kars’ta
Bölgeden Haberi
Soğuk rekoru Erzurum ve Kars’ta

Sibirya soğuklarının etkili olmaya başladığı Doğu Anadolu Bölgesi adeta buz tutarken gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 25, Erzurum’da ise 15 derece olarak ölçüldü.

Kar yağışı Doğu Anadolu Bölgesi’nde yerini Sibirya soğuklarına bıraktı. Aşırı soğukların etkili olduğu bölgede cadde, sokaklar ve çeşmeler buz tuttu. Vatandaşlar buzlanan yollarda yürümekte güçlük çekerken belediye ekipleri buzla mücadele çalışmasına başladı.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıkla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Erzurum'da 120 köy yolu, ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı eksi 25 derece olarak Kars’ta ölçüldü. Bölgedeki diğer illerde ise; Erzurum’da eksi 15, Erzincan’da eksi 6, Ağrı’da eksi 5, Iğdır’da eksi 3 ve Ardahan’da eksi 13 derece.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: soğuk, rekoru, erzurum, kars’ta
Yorumlar
Haber Yazılımı