Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 11:57
 
Pasinler Belediyesinden Azerbaycan’a destek
Pasinler Belediyesinden Azerbaycan’a destek
Siyaset Haberi
Pasinler Belediyesinden Azerbaycan’a destek

Pasinler Belediyesi, Ermenistan'ın saldırıları karşısında Azerbaycan'a verdiği desteği göstermek için yan yana Türk ve Azerbaycan bayrağı astı.

 

Belediyenin, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına başlattığı saldırılara tepki göstermek, Azerbaycan'ı desteklemek için Pasinler ilçesindeki Kaleye astığı Türk bayrağı ve yanındaki Azerbaycan bayrağı vatandaşlardan da büyük ilgi gördü.

 

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, Azerbaycan'a yönelik saldırıyı Türkiye'ye yapılmış saydıklarını belirterek, Azerbaycan'ın yanında olduklarını söyledi.

 

Başkan Ahmet Dölekli, Ermenistan'ın zulmüne karşı, kardeş ülke Azerbaycan'ın her zaman yanındayız. Azerbaycan'a yapılan zulme karşı Türkiye olarak her zaman için sesimizi yükselteceğiz. Türk bayrağının yanında Azerbaycan bayrağını görmek bizleri duygulandırdı. Kardeş ülkeleriz. Oradaki tüm kardeşlerimize selam olsun. Dualarımızın onlarla beraber olacağını belirtti.

 

Azerbaycan demek Türkiye demektir. Türkiye demek tüm dünya coğrafyası üzerinde yaşayan mazlumların umudu demektir ifadelerini kullanan Dölekli ayrıca, Cumhurbaşkanımızın bu konudaki dik duruşu, bizi gerçekten mutlu ve onore etmiştir. Bugün aslında konu sadece Azerbaycan değil, tüm dünya üzerindeki Müslüman ülkelerdir. Azerbaycan'daki kardeşlerimiz yanlarında olduğumuzu bilsinler. İki devlet, tek milletiz şeklinde konuştu.

Kaynak: (GP) - Gazete Pasinler Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: Pasinler, Belediyesinden, Azerbaycan’a, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı