Haber Detayı
19 Aralık 2012 - Çarşamba 16:45
 
Karadayı ‘devam’ dedi..
Spor Haberi
Karadayı ‘devam’ dedi..

 Erzurum Büyükşehir Belediyespor As Başkanlığı görevinden istifa eden Ahmet Karadayı’nın istifası Kulüp Başkanı Saim Özakalın tarafından kabul edilmedi.

Sürpriz istifa kararıyla deprem etkisi yaşatan Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Ahmet Metin Karadayı, bugün Kulüp Başkanı Saim Özakalın ile basının karşısına geçti. İstifa kararından vazgeçirmek için yoğun çaba sarf eden Kulüp Başkanı Saim Özakalın ile yöneticilerin istifasını kabul etmeme kararı aldıkları Ahmet Metin Karadayı'yı ikna çabaları sonuç verdi. Asbaşkan Karadayı, basın toplantısındaki konuşmasına, "İki gün önce istifa kararı aldım ve istifa dilekçemi avukatım aracılığıyla Başkan Saim Özakalın'a gönderdim" diyerek başlayan Karadayı, istifasının yönetim kurulu tarafından kabul edilmediğini ve kendisinin de bu gelişme üzerine görevine devam etme kararı aldığını söyledi.

Ahmet Metin Karadayı, 24 kişilik yönetim kurulunda 5-6 yönetici ile 'fikir ayrılığı' yaşadığını ve bu nedenle istifa kararı aldığını açıkladı.

KARADAYI’NIN AÇIKLAMASI

İstifasının Kulüp Başkanı Saim Özakalın tarafından kabul edilmediğini, istifa haberinin duyulmasının ardından çok sayıda telefon aldığını anlatan Karadayı, şunları söyledi: “Çok sayıda telefon geldi hem bana hem de Saim Özakalın'a. Hepsi de istifamı geri almam yönünde görüş belirten telefonlardı. İstifa dilekçem sonuç itibariyle yırtılıp, atıldı. Şu an görevime devam ediyorum.”

Asbaşkan Karadayı'nın konuşmasının ardından Kulüp Başkanı Saim Özakalın’da, "Kendi fevri düşüncelerimizi bertaraf etmek zorundayız. Yönetimimizde her hangi bir sorun yok. Görevimize devam ediyor. Ne yönetimde ne de takım içerisinde her hangi bir huzursuzluk yok" dedi.

Son haftalarda alınan başarısız sonuçlara rağmen hedeflerinde en ufak bir sapma olmadığını savunan Başkan Özakalın, "Henüz kaybedilmiş bir şey yok. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Geçtiğimiz yıl küme düşmemeye oynayan Darıca Gençlerbirliği bugün ligin zirvesindeyse, pekala biz de ikinci yarıda ligin zirvesine yerleşebiliriz. Takımımıza olan inancımız sürüyor" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: karadayı, ‘devam’, dedi
Yorumlar
Haber Yazılımı