Haber Detayı
20 Kasım 2012 - Salı 16:45
 
İmralı canisiyle temas kurdular
Türkiye Haberi
İmralı canisiyle temas kurdular

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının bir bölümünde cezaevlerindeki açlık grevlerine değinen Bahçeli, açlık grevlerinin amacını "PKK tezlerini ve zorlamalarını kabul ettirmek ve istenilen noktaya taşımaktır" şeklinde değerlendirirken, "Bunun için her çirkeflikten medet umulmakta ve her çirkinliğe kapı aralanmaktadır. AK Parti hükümeti ise taksit taksit dayatılan hain projeleri cevaplamakta ve bir bahaneyle hayata geçirmektedir" diye konuştu.


8 Kasım 2009'da İstanbul'da PKK'lı teröristler tarafından belediye otobüsüne atılan molotofkokteyli yüzünden hayatını kaybeden 17 yaşındaki Serap Eser'in katillerinin de açlık grevine girerek insanlık ve merhamet dilencisi olduğunu söyleyen Bahçeli, "20 Eylül 2011 günü Ankara Kumrular Sokak'ta 5 kardeşimize kıyan PKK'lı canavar, girdiği açlık greviyle sözüm ona öldürerek yapamadığını kendisini aç bırakarak ulaşacağını sanmıştır" şeklinde konuştu.


Bu açlık grevinin asla masum görülemeyeceğine dikkat çeken Bahçeli, cezaevlerindeki açlık grevinin ana dilde savunmanın önünü açtığı, Öcalan'ın tecrit şartlarının hafifletilmesine neden olduğunu ve anadilde eğitim isteklerinin yeni anayasa yoluyla karşılanacağını teminat altına aldığını kaydetti. Bahçeli şunları söyledi:


"Mehmetçiğin al bayrağa sarılı tabutlarını bir türlü görmeyen haysiyetsizlerin, vatan evlatlarının ardı ardına katledilmesini ağzına bile almayan haramzadelerin mevzu bahis açlık grevi olunca insanlık hatırlatması yapmaları bize görev kabul edilemez vicdansızlık örneğidir. Ömrü hayatlarında bir tek şehidimize Fatiha okumaktan uzak kalmış kalpsizlerin, PKK'lıların eylemine sıra sıra destek açıklaması yapmaları da satılmış zihinlerinin ve rehin bırakılmış ruhlarının eseri olsa gerektir."

“AÇLIK GREVLERİ SIRASINDA AK PARTİ İLE İMRALI ÜÇ DEFA TEMAS KURMUŞTUR”


"Tüm çıplaklığıyla anlaşılmıştır ki, açlık grevleri sırasında İmralı canisiyle AK Parti hükümeti üç defa temas kurmuştur" diyen Bahçeli, bu üç istekten ikisi olan ana dilde savunma ve Öcalan'ın tecrit şartlarının iyileştirilmesi konularının karşılandığını söyledi. "Öyle ki, İmralı adasıyla ulaşımı sağlayan eski tip koster gitmiş, yeni koster hemen yolcularını taşımak için limana yanaşmıştır" diyen Bahçeli, "Artık bozuk koster mazeretlerine sığınılmayacak ve müzakereler şeffaf ve aleni olarak yürütülecektir. Dilek ve tavsiyemiz; şeref konusunda iddialı çıkışlar, hamasi sözler ileri süren Başbakan'ın, cari durumunu yeniden gözden geçirmesidir" diye konuştu.


Açlık grevleriyle birlikte yaşananların bir danışıklı dövüş olduğunu iddia eden Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın da bu sürecin içinde aktif bir şekilde yer aldığını ifade etti. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a bir takım sorular yönelterek, "Acaba açlık grevleri, AK Parti ile İmralı arasındaki müzakere ve mutabakat arayışlarını canlandırmak ve belirli bir seviyeye getirmek maksadıyla küresel ayağı da olan planlanmış bir ölüm stratejisi midir?" şeklinde konuştu.


Bahçeli ayrıca, "Bundan sonra sırayı PKK'nın affı, İmralı canisinin özgürlüğü ve Türkiye'nin federasyona ayrılması mı alacaktır?" diye sordu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: imralı, canisiyle, temas, kurdular,
Yorumlar
Haber Yazılımı