Haber Detayı
19 Aralık 2012 - Çarşamba 16:45
 
Güvenlik Kurulu topantısından önemli kararlar çıktı
Güncel Haberi
Güvenlik Kurulu topantısından önemli kararlar çıktı

Erzurum’un Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik tarafından düzenlenen 2012 yılı 2. İlçe Güvenlik Danışma kurulu toplantısı yapıldı.

 

Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik faaliyetleri çerçevesinde her yıl iki defa yapılan İlçe Güvenlik Danışma Kurulu toplantısının ikincisi Pasinler Kaymakamı Cihangir Güler’in başkanlığında toplandı. Toplantıda ele alınan gündem maddeleri hakkında ve 2012 ikinci yarısında ilçede yapılan faaliyetleri Toplum Destekli Polis Memuru Zeki Kumcu, kurul üyelerine anlattı.

 

Yaklaşık iki saat süren toplantı sonrasında İlçe Kaymakamı Cihangir Güler, gündeme ilişkin alınan kararların biran önce hayata geçirilmesi için, ilgili bütün kamu kuruluşlara yazılar yazılarak bilgilendirilmesi talimatını verdi. Toplum desteli polisliğin önemine değinen Güler, bu birimin ilçede çok aktif bir rol üstlendiğini, ekonomik anlamda da kaymakamlık olarak destekte bulunacaklarını, toplumu ilgilendiren bütün konularda broşür basılarak vatandaşlara dağıtılacağını söyledi.

 

Kaymakam Cihangir Güler, ayrıca rutin olarak sürdürülen kahvehaneler ve kapalı alanlarda sigara denetimlerinin daha da sıklaştırılacağını, bir kere uyarı yapılmış olan kahvehanelere ise gerekli cezai işlem yapılacağını, ilçede sağlık adına Sağlık Grup Başkanlığımızın sürdürdüğü iş yerleri sağlık kontrollerinin de daha organizeli yapılarak ilçe de toplum sağlığını korumayı hedeflediklerini belirtti.

 

Pasinler Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin organize ettiği İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısına İlçe Kaymakamı Cihangir Güler, Pasinler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Bitlisli, Pasinler İlçe Emniyet Müdürü Şaban Beşer, Pasinler Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Sağlık Grup Başkanı Dr. İsa Ardahanlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Güneş, Toplum Destekli Büro Amiri Başkomiser Mümin Sevgen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Aydın ve Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Yaşar Güven katıldılar.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Murat ÇANKAYA
Etiketler: güvenlik, kurulu, topantısından, önemli, kararlar, çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı