Haber Detayı
10 Ocak 2013 - Perşembe 16:45
 
Gazeteciler gününü kutladı
Siyaset Haberi
Gazeteciler gününü kutladı

Büyük Birlik Partisi Pasinler İlçe Başkanı Tuncay Yaşar, Türk basınının geleceğe ışık tutan yapısıyla önemli bir yere sahip olduğu kanıtlamış meslek gruplarından olduğunu bildirdi.


Yaşar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülke yönetiminin güçlenmesinde ve kökleşmesinde basının önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.


Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Yaşar, şunları kaydetti:


"Türk basını, ülkemizin bugününden geleceğine ışık tutan yapısıyla, önemli bir yere sahip olduğu kanıtlanmış meslek gruplarındandır. 10 Ocak 1961'de yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü ile ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü'nde günlük yaşamın hızlı temposu içinde haber peşinde koşarken, kendi etik değerlerini de titizlikle takip etmeyi ihmal etmeyen, objektif habercilik unsurlarını göz önünde bulundurarak doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen, milletin aydınlanmasında ve bilinçlenmesinde görev yapan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı'nı en iyi dileklerimle kutlar, başarılar diler, saygılar sunarım."

Kaynak: Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: gazeteciler, gününü, kutladı
Yorumlar
Haber Yazılımı