Haber Detayı
13 Aralık 2012 - Perşembe 16:45
 
Aksak’tan başsağlığı
Vefat-Taziye Haberi
Aksak’tan başsağlığı

İstanbul Gaziosmanpaşa’da hain saldırı sonucu şehit edilen polis memuru Mücahit Daştan’a Allah’tan rahmet dileyen Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, maalesef terörün kirli yüzünü bir kez daha gördük diyerek tepki gösterdi.

 

Erzurum’un Tortum İlçesi Esendurak Köyü nüfusuna kayıtlı polis memuru Mücahit Daştan’ın şehit haberinin, tüm şehit haberleri gibi yürekleri yaktığını belirten Milletvekili Muhyettin Aksak, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmayı hedefleyen bu menfur saldırıyı lanetlediğini ifade ederek, amaçlarına asla ulaşamayacaklarını söyledi.


Aksak, “Bizi kedere boğan bu hain saldırılar, milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden mihrakların kirli oyunlarıdır. Bu kirli oyunlarla bin yıllık kardeşliğimizi bitireceğini zanneden hainlerin hevesleri kursağında kalacaktır. Hissettiğimiz acı elbette çok büyük ama emin olsunlar, bu acı bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir. Bizim, teröre feda edeceğimiz ne bir polisimiz, ne bir askerimiz nede bir vatandaşımız yoktur. Dostumuz düşmanımız şunu da çok iyi bilsin ki; kimseye verecek bir karış toprağımız da yoktur” dedi.

Milletvekili Aksak, Şehit Polis Mücahit Daştan’a Allah’tan rahmet dilerken, ailesinin, yakınlarının ve tüm Erzurum’un başı sağolsun dileğinde bulundu. Aksak, şehidin köyünde yapılacak cenaze törenine, bütçe görüşmeleri sebebiyle katılamayacağı için çok üzgün olduğunu da belirtti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: aksak’tan, başsağlığı
Yorumlar
Haber Yazılımı