Haber Detayı
23 Haziran 2013 - Pazar 16:46
 
Başbakan Erzurum'da halka seslendi
Bölgeden Haberi
Başbakan Erzurum'da halka seslendi

Başbakan Erdoğan; İstanbul, Ankara, Kayseri, Samsun'dan sonra bugün Erzurum'da halka seslendi. Yaklaşık 1 saat konuşan Başbakan Erdoğan, sözlerinin büyük çoğunluğunu Gezi Parkı eylemlerine ayırdı.

Gezi eylemcilerinin kendilerini 'sosyalist' ilan ettiğini belirten Başbakan Erdoğan, 'Bunlar milleti tahkir etmenin dışında bir şey yapmaz' dedi.

Gezi eylemcilerinin ortalığı galeyana verip ardından da tatil için Bodrum'a kaçtığını ifade eden Başbakan Erdoğan, Mehmet Ali Alabora'ya da gönderme yaptı;

"Bunlar güya sosyalist ama milleti tahkir ederler. Bu sosyalistlerin çoğu şimdi Bodrum'dalar. Çığırtkanlık yapanlar varya, hani "mesele gezi parkı değil sen hala anlamadın mı" diyenler. Bunların yeri geldiğinde Boğaz karşısında viskiyi yudumladıklarını da çok iyi biliyoruz"

İşte konuşmasından satırbaşları;

GEZİ YALAN HEDEF TALAN 

Bugün Viyana'da miting var Gezi yalan, hedef talan. Dertleri bu. Ama bu millet size bu yolu açmayacak. İşte ne güzel yazmışlar, oyunu millet bozar, finali sandık yazar. Olay budur. Eğer yüreğiniz varsa, dürüstseniz, o zaman sandık geliyor. 8 ay sonra buyurun sandığa, orada herkes boyunun ölçüsünü alır.

ALLAH'U EKBER'İ KİMSE SARSAMAZ 

Erzurum'da yer Allah'u ekberdir. Gök Allah'u ekberdir. Bu Allah'u ekberi hiç kimse sarsamaz. Onlar tweetlerle, facebooklarla saldırsınlar. Evel Allah benim dadaşımın iradesi var iradesi. Bu iradenin üzerinde biz irade tanımıyoruz. Bunlar önce milli riadeye saygıyı öğrenecekler. Öyle Taksim meydanında Gezi'yi bahane ederek ortaya çıkanlar sandıkta cevabını alacaklar.

TWEETLERLE YALAN HABER YATSIYA KADAR SÜRER 

Bir milyon haber, yalan haber yayınlasınlar, bunlar tutmaz. Yapmadılar mı? Tweetlerle sadece bu işi yaptılar. Sadece sizin yalan haberleriniz yatsıya kadar sürer. Ve yatsı da bu mum söner. Hepsi biraraya gelsin, üzerimize yürüsünler Allah'ın izniyle ya fettah der bu tezgahları alt üst ederiz.

ZAHİDE NİNEYİ HATIRLATTI

Zahide Nine'yi gördünüz değil mi? İşte o Zahide Nine Erzurum'lu Nene Hatun'un evladıdır. Zahide Nine İstanbul'da Taksim meydanında çıktı, vandallara, yağmacılara karşı mertçe yiğitçe çekinmeden söyleyeceğini söyledi. Utanmadan, bu terbiyesizler Zahide Nine'ye para teklif ediyorlar. Kendileri satılık ya, Zahide Nine'yi de öyle sandılar.

Zahide Nine duruşundan taviz vermedi. Bunlar var ya, bu kadar seviyesiz, terbiyesizler. Güya sosyalistler ama milleti böyle tahrik ederler. Bunların çoğu şimdi Bodrum'dadırlar, yatlarında tatil yaparlar. Bunlar o çığırtkanlık yapan var ya, Mesele Gezi Parkı değil hala anlamadın diyen var ya, bunlar yeri geldiği zaman boğaza karşı viskisini yudumlamayı bilirler. Milletini tahkir eden tek sosyalist bunlar mı zannediyorsunuz? Sosyal adalet AK Parti'dedi. Bu oyunu biz bozduk. Bakıyorsunuz bir dayanışmadır gidiyor.

TEYYO PEHLİVAN SENSİN

Bu millete yaraşan ağırbaşlılıktır. Dün işte burada bir partinin Genel Başkanı vardı değil mi? Bakınız ağzından çıkan ifadeleri kulağı duymuyor. Bu ülkenin Başbakan'ını seversin, sevmezsin. Ama hakaret etme bir insani ağıza yakışmayacak ifadeleri kullanmak asla bir siyasetçiye yakışmaz.

Ben onlara onların ağzıyla yanıt vermeyeceğim. Kem söz sahibinindir. Günü gelecek, vakti zamanı gelecek sandıkta bunlardan hesap soracağız. Bu arada bizi Teyyo Pehlivan'a benzetmiş. Yahu Teyyo Pehlivan sensin ya. Çünkü bu zaman kadar girdiğin hiç bir müsabakadan netice alamadın. Yenildin, yendildin, yenildin halaaa...

HEPSİNİ DEŞİFRE EDECEĞİZ 

3 haftadır ağız birliği yaptılar. Polis şiddetinden bahsediyorlar. Bu gözü dönmüşlerin polisimize nasıl azgınca saldırdıkları tüm görüntülerle çok açık ortada. Siz hiç merak etmeyin, bunları en küçük detayına kadar deşifre etmeye devam edeceğiz. İnternette nasıl tertipler kurduklarını deşifre edeceğiz.

İçerideki medyayla nasıl bir tertip hazırladıklarını deşifre edeceğiz. İşte bakın, müftü eşiyim deyip orataya çıkan şahsın, CHP İlçe Başkanının eşi olduğu, bar işletmecisi olduğu, tahrik etmek için böyle bir rol üstlendiği ortaya çıktı. Dedim ya yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Karanlık ilişkileri tek tek ortaya döküldü.

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİ BÖYLE OLMAZ 

Ortalık duruldukça bunların başka tezgahları da tek tek ortaya çıkacak. Bunların hepsinden hukuk içinde hesabımızı soracağız. Bunlar Mustafa Kemal'in askerleriyiz değil mi? Orada duracaksın. Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarına, yiğitlerine biz bu hakareti ettirmeyiz. O askerler camiye ayakkabıyla girip içki içmiyordu.

Bilakis camiye ayakkabıyla girip içki içenleri denize döküyordu. Şimdi bunların hepsini görüntülerini tek tek çıkarıyoruz. Ve hesabını soracağız. Kurtuluş savaşını kahraman yiğitleri başörtülüye el uzatmıyor, tam tersine uzanan elleri kırıyordu. Kahramanmaraş'ta böyle olmadı mı? Sütçü imam, ben size namaz kıldırmam demedi mi?

Kurtuluş Savaşı'ndaki askerler Türk bayrağı yakmıyordu. Tam tersine kanlarıyla Türk bayrağı yapıyorlardı. Hatta Yunan bayrağını yerden alacak kadar vakar gösteriyordu. O askerler halkı için savaşıyorlardı, kendi polisine saldırmıyorlardı.

Kurtuluş Savaşı'nın askerleri kendi ülkelerini, kendi şehirleri yakıp yıkmıyor, yakıp yıkanlarla mücadele ediyordu. Şu Taksim meydanına çıkanlar, Türkiye'nin değişik yerlerinde, parti teşkilatlarımıza, esnaflarımıza varıncaya kadar yakıp yıkan bu barbarlar, vandallar değil mi?

GENÇLER BU OYUNA ÇOK KÖTÜ GELDİNİZ 

Ama ben burada özellikle gençliğize bir şey hatırlatmak istiyorum. Bu oyuna çok kötü geldiniz. Sizi çevre diye aldattılar. Siz de bu tezgahın içine düştünüz. Sizi kullandılar. Bak şimdi karşımda benim binlerce genç var. Bunlar nerenin genci? Bu ülkenin gençleri değil mi? O tweet olanlar, Facebooklarda dolaşanlar bu gençleri nereye koyacaksınız?

Oralara yürüyenler halk, peki burası halk değil mi? Millet değil mi? He dadaşlar bunların adresini şaşırttı. İstiklal Savaşındaki askerleirmiz, hiç bir zaman işgalcilerin yanında durmuyor. Yapılan Kurtuluş Savaşı'nın aziz şehitlerine çok büyük hakarettir bu yaptıkları.

KILIÇDAROĞLU'NA GENEL MÜDÜR BENZETMESİ 

Gazi Mustafa Kemal kendi halkını başka ülkelere şikayet eden bir lider değildi. Bu genel müdür, bizi Almanya'ya şikayet ediyor, Holanda'ya şikayet ediyor. Zerre kadar senin ferasetin varsa millete git. 8 ay sonra sandıkta herşey ortaya çıkacak. Bak şimdi ne diyor CHP? Biz Atatürk'ün partisiyiz diyor. Peki yaptıkları ne?

24 SAAT İÇERİSİNDE TEMİZLEYEKSİN EMRİ

Niye indirmediler bunları. Yurtdışından döndüm, baktım ki hala duruyor. Artık tahammül sınırlarını aşmıştı. İçişleri Bakanıma 24 saat içerisinde AKM'yi temizleyeceksiniz dedim. Meydanı, Gezi Parkı'nı, anıtı temizleyeceksiniz dedim. Polise talimatı kim verdi diyorlar. Ben verdim. İşgal kuvvetlerini mi izleyecektik.

Oralar temizlendi, Taksim temzilendi, Gezi Parkı temizlendi. Ağaçlar çiçeklerle donatıldı. Şimdi Gezi Parkı'nın vatanşımın hepsi gezecek. Belli bir grubun karargahı değil orası. Kusura bakmasınlar oralar belli bir grubun değil, tüm halkındır. Tursitler buraları rahatlıkla gezmeli. Siz bunlara fırsat vermezseniz kusura bakmayın.

DÜN DE KAMU DÜZENİNİ BOZDULAR 

Dün yine meydanı meşgul ettiler, polis uyardı yine çıkmadılar, meydandan bunları polis çıkarmak zorunda kaldı. Böyle bir toplantı yaptınız da polis size gelip su mı sıktı? Yasaklı oaln yerde buna yeltenirsen polis sana su da sıkar, biber gazı da sıkar. Kimsenin kamu düzenini bozmaya hakkı yoktur.

EYLEMLER TÜRKİYE'YE KAYBETTİRDİ

Şu hususun altını özellikle çiziyorum, bu eylemler neticesinde Türkiye kazanmadı, maalesef kaybetti. Turuzimde kaybetti, uluslararsı gücünde kaybetti, Türkiye kaybderken başkaları kazandı. Faiz lobisi kazandı, Türkiye'nin rakipleri kazandı, Brezil'ya da aynı oyunu oynuyorlar.

ARTIK EVİNİZE DÖNÜN 

Benim milletim bu oyunu da gördü. Sokaktaki gençlerin artık evlerine dönmelerini istiyorum.

Mustafa Kemal'in askerleriyz diye sokağa çıkanlar Faiz lobilerinin gönüllü askerliğini yapıyorlar. Sokakta şiddetin son bulmasını bekliyoruz. Komşuyu rahatsız eden, tencere tava gürültü kirliliğidir. Çevre kirliliğinden artık vazgeçmelisiniz. Taksim Gezi Parkı'nda çevrecilik yaparken, unutmayın ki gürültü kirliliği de çevreciliktir.

ÇÖZÜM SÜRECİ BOYUN EĞME DEĞİLDİR

Çözüm süreci boyun eğme değildir, demokrasi mücadelesidir. Çözüm süreci şiddetin sona ermesi sğrecidir. Türkiye'de hem demokrasinin, hem ekonomik büyümenin önünde tek engel aklmıştı. O da terördü. Biz o terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarıyoruz.

TERÖR PRANGASINI ATTIK 

Terör prangasını artık söküp atıyoruz. Bundan sonra çok daha fazla demokratik reform yapma imkanımız olacak. İnşallah ekonomi bundan sonra çok daha farklı gelişecek. 21. yy bir Türkiye yüzyılı olacaktır. 2023 hedefleri inşallah tutturulacaktır. Ama bunu birlikte yapacağız.

BİZE DURMAK HARAM 

Şimdi Mart 2014 durmak yok yola devam, Taksim'de birileri duruyormuş. Varsın dursunlar. Ama bize durmak haram. Onlar zaten hep durdular.


Kaynak : İnternetHaber

Kaynak: Editör: Gazete Pasinler
Etiketler: başbakan, erzurumda, halka, seslendi
Yorumlar
Haber Yazılımı